Sohbet odaları

Güzel bir sitede arkadaşlık kurmak isteyen herkesi bekliyoruz

İnternet üzerinden sanal sohbetlerin yapılması birçok kişi için iyi vakit geçirme ve yeni dostlar bulmayı kolaylaştırmaktadır. Sanal sohbet etmek isteyenler, kendilerine bir kullanıcı adı bularak sohbet odalarına giriş yapabiliyor. Sanal sohbet hizmetleri ücretsiz olarak veriliyor. Siteye erişim yapmak ve kullanıcı adı bilgisini yazarak giriş yap butonunu seçmek yeterlidir. İnsanlar, yalnızlık hissettiklerinde, sohbet sitesine erişim yaparak sohbet odaları üzerinden farklı kişiler ile rahatlıkla konuşabiliyor ve yalnızlığını giderebiliyor. Alem sohbet sitesi, kullanıcılarına birden fazla sohbet odası seçeneği sunuyor.

Sanal Sohbet
Alem sohbet sitesi kullanıcılarına, bilgisayar ve tüm mobil cihazlardan erişim hakkı veriyor. Kullanıcılar, cep telefonlarından bile erişim yaparak, istedikleri odada, istedikleri kişiler ile sohbet edebiliyor. İsteyenler üyelik oluşturarak, her girişlerinde aynı kullanıcı adını kullanabiliyor. Kayıt olduğunuzda, belirlediğiniz kullanıcı adı size ait oluyor ve başkası kullanamıyor. Önceden sohbet ettiğiniz kişiler kullanıcı adınızdan sizi tanıyor ve sizi bularak sohbet etmeye başlayabiliyorsunuz.

Sohbet Odası Seçimi
Siteye giriş yaptıktan sonra otomatik olarak, sohbet odalarının bulunduğu sayfaya yönlendiriliyorsunuz. Burada yer alan sohbet odalarından istediğiniz seçebiliyorsunuz.
Karşınıza çıkan oda isimleri şunlardır;
• Kelime
• Oyun
• Moos
• Oxm
• Radyo
• Dostça
• Sohbet
Bu odalarda kaç kişisinin sohbet ettiğini, sohbet sitesi ana sayfasında görebiliyorsunuz. İstediniz odayı ve kullanıcıyı seçerek anlık sohbetlerinize başlayabiliyorsunuz. Yapılacak olan sohbetlerin güvenli olabilmesi için alem sohbet sitesi belirli kurallar belirlemiştir. İlk girişte bu kurallar hakkında bilgilendirme yapıyor. İsteyenler, ana ekranda herkesle ortaklaşa sohbet edebilirken, isteyenler, özel oda seçimi ve faklı kullanıcı seçimi yaparak özel sohbetler yapabiliyorlar.

Yeni Kanala Giriş
Sohbet sitesinin, sohbet odalarının bulunduğu sayfada kullanıcılar kendileri yeni bir oda oluşturabiliyorlar. Sayfanın sağ alt köşesinde yer alan (+) simgesi tıklandığında, yeni bir kanala katıl yazılı çıkar ve açılan pencereye, kullanıcı açmak istediği odanın ismini yazarak onaylar. Yazılan oda ismi diğer odaların bulunduğu yerde görünür. Buraya başka kullanıcıları davet edebiliyor ve özel sohbetler yapmaya başlayabiliyorsunuz. Başka kullanıcıların göndermiş olduğu özel mesajlardan rahatsız olan kullanıcılar yine aynı bölümdeki kilit resmini tıklayarak, özel mesaj gönderilmesini engelleyebiliyor.

Sohbet Kuralları
İnsanların büyük bir bölümü, başka kişiler ile yüz yüze konuşmakta çekinmekte ya da konuşulamayacak konuları sanal ortamlarda rahatlıkla konuşmaya çalışmaktadır. Ancak sitede yer alan sohbet odalarından yapılacak olan sanal sohbetlerin güvenli olması için belirlenen kurallara uyulması gerekiyor. Herkes, sohbet esnasında, siyasi, ırkçı, küfür, hakaret gibi olumsuz söylemlerde bulunamaz ve dolandırıcılık amacıyla başkalarından kredi kartı bilgisi, hesap numarası, ya da telefon numarası gibi bilgileri alamazlar. Alem sohbet sitesi bunların olduğunu tespit ettiğinde, o kullanıcıyı sohbet odasından atıyor ve sohbetlere katılmasını engelliyor.
Kişisel Bilgilerin Paylaşılmaması
Sitede çok fazla kullanıcı sohbet ettiği için farkında olmadan kişisel bilgilerini paylaşabilecek olanlar için gerekli güvenlik önlemleri alınıyor. Kişisel bilgilerin paylaşılması engelleniyor ve yazılan bilgilerin gönderilmemesi sağlanıyor. Farklı yöntemlerle kişisel bilgileri paylaşan kişiler tespit edildiğinde sunucudan uzaklaştırılıyor. Tespit edilen kişiler hakkında suç duyurusunda bulunuluyor. Sohbet etmek için sakıncalı rumuz kullanmak, rencide edici sözler kullanmak yasaktır.

Yaş Sınırı
Sohbet odalarına giriş yapmak isteyenlerin 18 yaşından büyük olması gerekiyor. Site kurallarına göre 18 yaşından küçük olanları girmeleri yasaktır ve sohbet odalarında sohbet eden kişilerin 18 yaşından küçük oldukları tespit edildiğinden, site yöneticileri tarafından siteden uzaklaştırılarak, sohbet etmeleri engelleniyor. Kullanıcı nickleri belirlenirken, başkalarının, en iyi şekilde tanıyabilecekleri şekilde olması ve incitici içeriklere sahip olmaması gerekiyor.